Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Две пропуснати дузпи не спряха устрема на Атлетико (видео)

Възроденият отбор на Атлетико Мадрид пропусна две дузпи при гостуването си на Валенсия, но все пак успя да спечели с 2:0 и поне за няколко часа да оглави класирането в Ла Лига. Антоан Гризман беше точен в 63-ата минута, след като преди това отново се беше провалил от бялата точка. След попадението наказателен удар не успя да реализира и капитанът Габи Фернандес. В добавеното време Кевин Гамейро сложи точка на всичко с втори гол.

И двете дузпи бяха майсторски спасени от вратаря Диего Алвеш, който е рекордьор по този показател в първенството с 19 отразени изстрела от 41.

През седмицата "дюшекчиите" бяха преборили Байерн (Мюнхен) (1:0) в Шампионската лига, като и тогава Гризман се беше провали от 11-ия метър. Днес наставникът им Диего Симеоне остави на пейката Фернандо Торес и автора на попадението срещу германците Яник Ферейра Караско, но преломеът дойде едва след влизането и на двамата.

От снощи пък домакините от Валенсия имат нов треньор - Чезаре Прандели, който обаче днес изгледа срещата от трибуните. Вместо него тимът беше воден от досегашния наставник Воро.

Гостите използваха инерцията от мача с Байерн и направиха много силно първо полувреме, в края на което можеха да водят с разлика, ако обаче не беше Диего Алвеш. В 7-ата минута той парира удар на Саул отблизо, а малко по-късно Анхел Корея насочи силен изстрел, но топката рикошира. В 23-ата минута Гамейро точно щеше да нанесе най-вероятно голов изстрел, но Хосе Гая се хвърли в краката му и успя да избие. В 26-ата минута Гризман отправи коварен шут под гредата, но Алвеш майсторски изби.

Едва след изтичането на първия половин час футболистите на Валенсия погледнаха напред и започнаха да атакуват. Гая можеше да накаже отбраната в черни екипи в 37-ата минута, но ударът му попадна точно в ръцете на Ян Облак.

Две минути преди края на тази част се стигна до балонно центриране в наказателното поле на "прилепите", където Корея се подготвяше да овладее, когато Луиш Нани го блъсна отзад и реферът наду свирката - наказателен удар. Гризман стреля вдясно от Диего Алвеш, но последва отлична намеса и кълбото не стигна до мрежата. Това е трети пореден негов пропуск.

Нещата обаче не бяха приключили, защото в добавеното време Валенсия стигна до 100-процентова възможност, при която Родриго Морено беше изведен в полето пред Облак, но вратарят спаси изстрела му.

В 54-ата минута появилият се на почивката Санти Мина беше на сантиметри от гола, но Люка Фернандес се намеси в последната секунда, за да го блокира.

До 62-ата минута Чоло Симеоне вече беше пуснал Караско и Торес. Вторият от тях точно се беше появил, когато в 63-ата минута с първото си докосване на топката шутира по диагонала, Алвеш отклони, след което Гамейро върна към Гризман и този път французинът беше точен - гол за Атлетико.

Шест минути по-късно Гризман беше спънат от Марио Суарес и това беше още една дузпа. Този път капитанът Габи се нае с отговорността, но ударът му беше още по-лош от този през първото полувреме и вратарят пак спаси.

Домакините вече се опитваха да наложат натиск и в 74-ата минута Облак закова кълбото след коварен изстрел на Нани.

Откритите пространства в защитата на Валенсия позволиха на столичани да направят няколко контраатаки и в 81-ата минута гредата попречи на Габи да се реабилитира за пропуснатата дузпа.

След това и Торес за малко да вкара с глава, след като беше оставен, но късметът не беше с него.

В последните няколко минути Атлетико вече трябваше да се защитава с всички сили и секунди преди изтичането на редовното време Еляким Мангала се включи в атака и засече с глава, но Облак също не трепна и спаси.

Дълбоко в продължението Хуанфран изрита силно напред към Гамейро, който показа индивидуална класа и вкара за 2:0.

Поражението е пето за Валенсия от началото на сезона и тимът е в долната част на таблицата. След паузата Атлетико ще има възможност да продължи силната си серия при домакинство на последния Гранада, а Прандели ще дебютира срещу Спортинг в Хихон.