Какво унижение за "сбогом" на Джерард!

В истинско унижение се превърна последният мач на Стивън Джерард с екипа на Ливърпул! Отборът на легендарния английски халф бе разгромен с 1:6 при визитата си на Стоук Сити в последния кръг от сезона на Висшата лига. Джерард вкара единственото попадение за своя тим в мача, но едва ли това го е зарадвало особено, след като възпитаниците на Брендън Роджърс регистрираха една от най-срамните загуби в цялата си история. Маме Бирам Диуф вкара два гола за "грънчарите", а Джонатън Уолтърс, Чарли Адам, Стефан Нзонзи и Питър Крауч добавиха по още едно попадение във вратата на Симон Миньоле за унизителното поражение на "червените".

Мърсисайдци допуснаха цели пет гола за 45 минути при гостуването си на Стоук Сити и по този начин губеха с 0:5 още на почивката при визитата си на "Британия Стейдиъм". Маме Бирам Диуф откри резултата в 22-ата минута след грешка на Симон Миньоле, а само четири минути по-късно удвои аванса на своя тим от непосредствена близост. С това бившият нападател на Манчестър Юнайтед даде началото на истински голов спектакъл за отбора на Марк Хюз, който до края на първото полувреме наниза цели пет гола във вратата на Ливърпул.

Джонатън Уолтърс направи резултата класически след половин час игра, а в 41-ата минута бившият играч на Ливърпул Чарли Адам също наказа своя бивш отбор за 4:0. Петото попадение във вратата на "червените" бе дело на Стефан Нзонзи в последната 45-а минута на първата част. Французинът отбеляза от над 25 метра, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Миньоле.

На почивката Брендън Роджърс смени тактическата постройка на своя тим и извади от игра провалилите се тотално на двата бека Емре Джан и Алберто Морено. Играта на гостите се стабилизира и в 70-ата минута Стивън Джерард върна един гол за Ливърпул. Той бе изваден Рики Ламбърт зад отбраната на Стоук и с диагонален удар вкара почетното попадение за своя тим и вероятно последното с екипа на родния си клуб. По този начин той излезе и на челно място в голмайсторската листа на Ливърпул за сезона, отбелязвайки деветия си гол във Висшата лига.

Това обаче не бе всичко в мача. В 86-ата минута появилият се като резерва в състава на домакините Питър Крауч отбеляза шести гол във вратата на Ливърпул. Той вкара за крайното 6:1 след подаване на Маме Бирам Диуф и оформи унижението на "червените" на Брендън Роджърс. Ливърпул финишира сезона на шесто място с 62 точки, докато Стоук е девети в крайното класиране на Висшата лига с 54.