Десет армейци изпуснаха Локомотив - Николич раздава лакти и шамари (видео+галерия)

Отборите на Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1 в мач от 9-ия плейофен кръг на "А" група. Емил Гъргоров откри резултата в 70-ата минута, а секунди преди края на срещата Маркиньос изравни. В даденото от рефера продължение армейците имаха реална възможност да стигнат и до трите точки, но опасен изстрел на Пламен Крачунов с глава профуча покрай лявата греда.

За пореден път в антигерой за ЦСКА се превърна таранът Стефан Николич, който час след началото на двубоя се изкара глупав червен картон за удар с лакът и последвала саморазправа с противников футболист.

Локо Сф - ЦСКА

Армейците започнаха по-силно двубоя и можеха да открият резултата в 8-ата минута, когато Николич стреля опасно, но Митрев изби в корнер.

В 26-ата минута гостите отново пропиляха отлична възможност за гол. Галчев центрира от фаул към Николич, който от своя страна свали топката с глава към Причиненко, но бранителят стреля от два метра над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно домакините като по чудо не откриха резултата. Причиненко позволи на Трифонов да му отнеме топката отляво на аутлинията. Последва подаване към Камен Хаджиев, който с плътен шут по земя нацели лявата греда на Дивиш. Последва добавка на Том, но стражът на армейците спаси.

ЦСКА отговори със силун шут на Галчев, който излезе в аут. В 37-ата минута пък Тунчев засече с глава центриране от корнер, Митрев успя да избие топката, която се удари в напречната греда, след което бранител на домакините изчисти в ъглов удар преди Николич да я изпрати в мрежата на Локо.

В 45-ата минута бомбен изстрел на Емил Гъргоров профуча опасно покрай лявата греда на червената врата.

Първото опасно положение след почивката бе пред вратата на ЦСКА. В 56-ата минута Романов овладя топката пред наказателното поле на гостите и стреля технично с левия крак, но в аут.

След час игра армейцитге останаха с човек по-малко. Николич удари с лакът Том, за което получи жълт картон. Ранджелович му потърси сметка за деянието, което вбеси черногорския таран и той реши да се саморазправи с футболиста на домакините, за което логично бе изгонен.

Макар и с числено намален състав гостите не се отказаха да търсят победата и в 70-ата минута бяха близо до гол. Причиненко стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Митрев отново спаси.

В 78-ата минута обаче Локо поведе след гениално изпълнение на Гъргоров. Халфът на железничарите пое с петичка подаване към него и след удар от воле вкара в долния десен ъгъл на Дивиш за 1:0.

Минута преди края на редовното време ЦСКА успя да изравни. Крачунов центрира отдясно към Маркиньос, който след изстрел с глава прониза Митрев за крайното 1:1. В даденото от рефера петминутно продължение червените бяха близо до пълен обрат, но удар на Крачунов с глава като по чудо не намери целта.

Равенството пък не се оказа добро за нито един от двата отбора, тъй като Локомотив остана на две точки от второто място, докато ЦСКА запази петото си място и кръг преди края са без шанс да завършат в призовата тройка.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg