Ботев Пд пропиля златен шанс в борбата за участие в Европа (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) пропиля отличен шанс да изпревари в класирането Берое и да се доближи до Локомотив (София) и Литекс на три точки преди мачовете им с ЦСКА и Лудогорец. В битката за Тракия "канарчетата" завършиха 1:1 с Берое в мач от 4-ия кръг на "А" група. По този начин двата тима още не познават вкуса на победата в плейофната фаза. Гостите от Стара Загора играха един час с човек по-малко, тъй като Самир Аесс бе изгонен за получени два жълти картона.

Мариян Огнянов даде аванс на "жълто-черните" в 61-ата минута, а в 66-ата Елиаш Да Силва изравни.

Първата част ще се запомни единствено с червения и петте жълти картона, които главният рефер Цветан Кръстев вдигна. Освен честите груби влизания, не се случи нищо интересно. Двата тима не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. Опасностите идваха от няколко мелета, които обаче не доведоха до попадение.

Второто полувреме бе коренно различно. Възпитаниците на Петър Пенчев и Петър Хубчев заиграха освободено и съвсем логично играта бе приятна за гледане.

В 58-ата минута Балтанов отправи мощен шут по посока вратата на Илко Пиргов, но стражът на Берое демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Малко преди това Пламен Николов пропусна да открие резултата, след бе заел отлична позиция в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Първото попадение отбеляза Мариян Огнянов в 61-ата минута, което бе първо за "канарчетата" в плейофите. Бившият футболист на Левски вкара след красива комбинация. Лъчезар Балтанов проби отдясно и подаде към Цветелин Чунчуков, който триково предостави топката на Огнянов. Техничният халф пое и шутира, пращайки кълбото в мрежата.

Радостта на домокините бе твърде кратка. В 66-ата Берое изравни чрез Елиаш Да Силва, който се разписа отблизо след грешка на Балтанов.

В минутите до края, окуражен от своите фенове Ботев се хвърли в атака и притисна сериозно опонента си. За жалост на привържениците на пловдивчани силите на "жълто-черните" не стигнаха за победа. По този начин "канарчетата" не успяха да изпреварят Берое в класирането и останаха на шестото място.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 1:1

1:0 Огнянов 61