Супершоу на Аниете зарадва "сините" фенове на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски разби Локомотив (Пловдив) с 5:0 в среща от 4-ия кръг на Втората шестица в "А" група.  Валери Домовчийски (17-д), Роман Прохазка (48) и Антонио Аниете (55, 58, 85) отбелязаха попаденията за синия успех. Испанецът направи много силен мач, като освен своя първи хеттрик в България изработи две дузпи, като участва в атаката и за второто попадение.  Десетката на “сините” вече е голмайстор на първенството с 11 гола, след като задмина досегашния лидер Серджиу Буш (10), който напусна ЦСКА през зимата. Най-добрият играч на 26-кратните шампиони беше изпратен със скандирания:"Аниете, Аниете" от присъстващите на "Герена" фенове.

На другата крайност пък бе Либан Абди, който първо пропусна да вкара на празна врата в 39-ата минута, а в 65-ата пропусна и втората дузпа за домакините.

Левски разби Локо Пд с 5:0 Така Левски се реваншира частично след поражението от “белите” в най-старото столично дерби преди седмица.
Тимът на Стойчо Стоев пък във втори пореден мач на “Георги Аспарухов” отбелязва пет гола, след като разби в предното си домакинство с 5:2 Черно море.
Левски вече има 41 точки след своя успех № 12 в първенството и остана на лидерската позиция във втората половина. “Смърфовете” пък след своето 15-то поражение останаха с актив от 23 точки и са само на шест от зоната на изпадащите.

Стойчо Стоев направи само една промяна от мача със Славия (0:1), като Роман Прохазка смени контузения Божидар Краев.
Двубоят започна на бавни обороти, като чак в 15-ата минута "сините" създадоха първата си опасност, но първо Абди, а след това и Прохазка сбъркаха с последното подаване.
100-секунди по-късно Абди изведе Аниете, който бе повален от вратаря Скорчев и Стефан Апостолов показа бялата точка. Домовчийски бе точен със своя 9-и гол в първенството и общо 13-и за сезона.
В 22-ата минута Янко Сандански беше заменен поради контузия от Александър Горанов.
Домовчийски можеше да вкара и втори гол в 32-ата минута, но подаването на Абди към него бе прекалено силно. Малко след това негово попадение бе отменено поради засада в 34-ата минута.
Пет минути по-късно Абди направи невероятен пропуск, когато на празна врата удари дясната греда.
Роман Прохазка се откъсна от центъра срещу Скорчев, след като сам срещу него подаде на Абди, но той направи по-трудното в тази ситуация.
Последва нов пропуск на Домовчийски, а секунди преди края на първата част Александров влезе остро в Скорчев и получи жълт картон.
Второто полувреме започна с втори гол за "сините". Този път точен бе Прохазка, който получи отлично подаване на два метра от голлинията от Веселин Минев. Голът е негов четвърти в тази кампания на "А" група.
Последваха два бързи гола на Аниете в 55-ата и 58-ата минута, след като получи две асистенции от Прохазка. Испанецът изработи втора дузпа в 65-ата минута, когато бе фаулиран от Мартин Сечков. Изненадващо Абди смени Домовчийски зад топката. Крилото стреля силно, но Скорчев изби в гредата.
Абди отново пробва удар, който мина встрани от вратата. Малко след това сомалиецът беше заменен от Владислав Мисяк. В 85-ата минута Аниете бе изведен от Бедоя и вкара своя трети гол в мача и общо 11-и за сезона. Накрая феновете изпратиха с аплодисмените "сините", които се надяват на 29-и април срещу Лудогорец да видят пълни трибуни.