Даниел Освалдо с мечтан дебют за Бока Хуниорс

Даниел Освалдо затвърди очакванията, че ще бъде водеща фигура за Бока Хуниорс и вкара победния гол при дебюта си за този тим. Бока спечели с 2:1 на собствен терен срещу Уондърърс (Уругвай) във втората среща на тима от група 5 на турнира Копа Либертадорес и вече има 6 точки от два мача. Освалдо, който дойде под наем от Саутхямптън преди две седмици, се разписа с глава след центриране на Николас Коласо две минути преди края на първото полувреме.малко по-рано Освалдо пропусна друга добра възможност, когато негово атрактивно воле излезе в аут.

"Не мога и да мечтая за такъв дебют, просто всичко беше перфектно, заяви Освалдо, който е израснал в Буенос Айрес и като дете е поддържал Бока. Той добави, че е оставил цялото си сърце при дебюта на Ла Бомбонера, и в крайна сметка заслужено беше избран от журналистите за играч на мача.

"Започнах мача доста нервно, но благодаря на Бог, че ми помогна да вкарам гол и ние да спечелим три точки, заяви нападателят след края на срещата пред телевизия Фокс Спортс. Защитникът Хуан Крус Комар, който се появи на терена в 17-ата минута на мястото на контузения централен бранител Гийермо Бурдисо, откри резултата за Бока. Той се разписа след центриране на Николас Лодейро от свободен удар в 33-ата минута. Но авансът на аржентинците трая около една минута, след като Монтевидео Уондърърс успяха да изравнят веднага след атаката от центъра. Халфът Диего Риолфо напредна през трима защитници и сам срещу вратаря Агустин Орион успя да промуши топката до страничната греда. Така стремежите на Бока да спечели седма титла в най-популярния южноамерикански турнир стават все по-реални.

В другата среща от групата Самора падна с 0:1 на свой терен от Палестино. Монтевидео Уондърърс и чилийците от Палестино имат по 3 точки, а Самора (Венецуела) е без актив. В група 4 двукратният шампион Интернасионал (Порто Алегре) записа първи точки, побеждавайки Универсидад де Чиле у дома с 3:1. Андрес д'Алесандро откри резултата за Интернасионал в 45-ата минута от дузпа, а Жорже Енрике през второто полувреме покачи на 2:0.

Густаво Каналес върна един гол за Уни де Чиле, но Едуардо Саша оформи крайното 3:1 12 минути преди края. Еквадорският Емелек води с 6 точки от 2 мача, пред Интернасионал и Дъ Стронгъст (Боливия) с по 3, а Уни де Чиле има две поражения в два мача. Също втора победа постигна и колумбийският Санта Фе в група 1, след като се наложи с 3:1 над Коло Коло (Чили) на свой терен. В герой за домакините се превърна Уилсон Морено, който наниза и трите попадения, а ветеранът Умберто Суасо върна един гол при 0:2 от дузпа. Санта Фе има 6 точки, Коло Коло е с 3, както и Атлас (Мексико), а Атлетико Минейро няма актив.