Шампионите от Крузейро отново не победиха

Шампионите от Крузейро направиха грешна стъпка 1:1 при домакинството с Палмейрас в 30-ия кръг на първенството на Бразилия, но преследвачите от Сао Пауло също завършиха наравно- 0:0 при визитата си на новака Чапекоензе.

В срещата на лидера драмата се разигра в последните минути, в това число и в добавеното време. Аржентинецът Пабло Муче откри резултата в 89-ата минута за гостите от Палмейрас с невероятен акробатичен гол, засичайки центриране на Жозе Енрике. В 3-ата минута на добавеното време резервата на домакините Дагоберто, който се появи на терена в 75-ата минута, вкара за 1:1, наказвайки невероятна грешка на вратаря на домакините. Фернандо Прас, който направи отлични спасявания на вратата на Палмейрас, изпусна топката след удар на Вилиан право в краката на Дагоберто, за който почти от голлинията нямаше проблем да вкара.

След този резултат Крузейро има 60 точки на върха, със 7 над Сао Пауло, който не успя да пречупи борещия се за оцеляване отбор на Чапекоензе.

Атлетико Минейро и Интернасионал, които до момента имаха по 50 точки, регистрираха равенство и поражение. Това позволи на Коринтианс до момента с 49, да излезе на 3-ата позиция след успех с 2:1 на собствен терен над Витория. Фабио Сантос в 19-ата минута, Лусиано в 80-ата бяха голмайстори за домакините, които пуснаха гол в 84-ата, но все пак удържаха успеха, който е четвърти в последните пет мача. Атлетико Минейро се задоволи с 1:1 при гостуването на Баия в среща, която приключи с два червени картона.

За гостите беше отстранен новия национал Диего Тардели в 90-ата минута, а четири минути по-рано голмайсторът за домакините Гийерме Сантош пое към съблекалните. Интернасионал пък загуби с 0:2 при визитата си на Фламенго, като и двата гола ги вкара Габриел Сантана Пинто в 69-ата и в 90-ата минута.

Един от традиционните клубове в страната- Ботафого (Рио де Жанейро), изглежда все по-близо до изпадане във втора дивизия. Черно-белите паднаха 0:2 при гостуването си на Коритиба, който е техен директен съперник за оцеляване. Ботафого е на предпоследното 19-о място с 30 точки, колкото има и Крисиума.

Домакините пък излязоха извън последните четири отбора и вече са с 32. всички резултати от междинния 30-и кръг: Чапекоензе- Сао Пауло 0:0, Коритиба- Ботафого 2:0, Гремио- Фигейрензе 1:0, Сантос- Флуминензе 0:1, Спорт Ресифе- Гояш 0:1, Коринтианс- Витория 2:1, Крисиума- Атлетико Паранаензе 0:1, Крузейро- Палмейрас 1:1, Фламенго- Интернасионал 2:0, Баия- Атлетико Минейро 1:1.