Драма с първа победа на турнира в Самоков

Отборът на Драма записа първа победа на турнира „Самел 90”, който се провежда в Самоков, след като тази вечер гърците се наложиха с 81:77 над македонския шампион МЗТ Скопие.

Най-резултатни за победителите бяха Ерик Аткинс, Родрик Одъм и Робърт Ло, които отбелязаха по 14 точки, а Теодорос Зарас записа на сметката си 12 точки.

За западните ни съседи с 24 точки се отличи Марко Симоновски, Иван Маринкович вкара 16 точки, а Джордан Демонк и Гиорги Цинцадзе завършиха съответно с по 13 и 12 точки.

Първото полувреме на двубоя премина равностойно, като след първите десет минути символичните гости от Скопие имаха крехък аванс от 19:15, но през втората четвърт гърците поеха инициативата и на свой ред направиха добра серия, с която да се оттеглят на почивката при резултат 39:36 в тяхна полза.

През второто полувреме играта вървеше кош за кош, като в края на третия период баскетболистите на МЗТ успяха за момент да поемат отново лидерството, но след това съперникът им отговори бързо на предизвикателството. След 30 минути Драма водеше с 60:57, а в заключителните десет минути гърците не позволиха нов обрат и се поздравиха с крайния успех – 81:77.