Ферер отпадна във втория кръг в Барселона

Четирикратният финалист Давид Ферер (Испания) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Барселона с награден фонд 2,1 милиона евро. Поставеният под номер 2 Ферер загуби от руснака Теймураз Габашвили с 4:6, 2:6 след 1 час и 21 минути игра. Габашвили реализира четири пробива в мача, а за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Иниго Сервантес. 24-годишният Сервантес, 824-и в световната ранглиста, вече елиминира Александър Недовесов (Казахстан) в първия кръг, а вчера надделя и над номер 15 Дмитрий Турсунов (Русия) със 5:7, 6:0, 6:3, с което записа едва трета победа в кариерата си в турнирите на АТP.

Миналогодишният финалист и шести поставен Николас Алмагро (Испания) наниза 12 аса при победата над Мартин Клижан със 7:5, 7:6(4). Номер 3 в схемата Фабио Фонини (Италия) се отказа поради контузия при 0:6, 0:4 в мача срещу Сантиаго Хиралдо (Колумбия). В третия кръг Хиралдо ще срещне квалификанта Доминик Тийм (Австрия).

Осемкратният победител и защитаващ титлата си Рафаел Надал (Испания) играе по-късно днес във втория кръг срещу сънародника си Алберт Рамос.