Маями прекъсна негативна серия

Маями постепенно си връща формата и след пет поражения в последните шест мача, сега Горещите се наложиха над Хюстън със 113:104. Рей Алън остана на пейката в началото на мача, но след това вкара общо 25 точки за победителите, като 14 от тях дойдоха в последната четвърт. Хийт завършиха мача със серия 15:2, а с по 24 точки приключиха ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд.

Гостите от Хюстън имаха аванс от 4 точки четири минути и половина преди сирената- 102:98, но след това тотално се провалиха. Джеймс Хардън завърши с 30 точки, а Дуайт Хауърд приключи с 21 точки и 14 борби. Маями е на 2-о място в Източната конференция с 45/19, докато Хюстън е на 2-о място в Югозападната с 44/2. И двата отбора изглеждат непоклатими за плейофите. Далас Маверикс се наложи над Оклахома с 109:86, като Шон Марион завърши с 19 точки. За Тъндър, които са лидери в Северозападната дивизия с 48/18, претърпяха най-тежкото поражение през сезона- 23 точки.

Звездата им Ръсел Уестбрук не игра в мача, тъй като получи почивка заради натрупана умора. В негово отсъствие Кевин Дюрант вкара 30 точки с 8 успешни стрелби от игра от 20 опита. Далас демонстрира балансирана атака, като Винс Картър вкара 18 точки въпреки че почна мача като резерва. Дирк Новицки добави 17, а Маверикс прекъсна и негативната си серия от 11 поредни поражения от този съперник. Сан Антонио се наложи над Юта със 122:104, което е 50-ата победа за отбора от началото на сезона. Шпорите стават най-добрия отбор към момента и оглавяват класирането в цялата Лига.

Ману Джинобили вкара 21 точки за 10-ата поредна победа на отбора. Тони Паркър се отличи с 18, а Юта слезе на дъното на Западната конференция с 22 победи и 45 загуби. Клипърс постигна 11-а поредна победа, като този път отнесе Кливланд със 102:80. Блейк Грифин вкара 21 точки, добави 11 борби и 8 асистенции. Крис Пол вкара 16 точки и подаде 15 асистенции за лидерите в Тихооеканската дивизия. Джордан де Андре, който днес почна като титулярен център, завърши мача с 15 точки и 11 борби.

Финикс се наложи като гост със 121:113 над водачите в Атлантическата дивизия Торонто Раптърс. Отново резерва реши мача и тук- Джералд Грийн вкара 28 точки за домакините, които имат 38 победи и 28 поражения. Канадците пък увереон вървят към първата си титла в дивизията след влизането в НБА въпреки поражението. Кайл Лоури вкара за тях 28 точки, а Терънс Рос прикючи с 22. Поражението е първо за Раптърс от 27-и февруари насам.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Милуоки- Шарлот 92:101
Торонто- Финикс 113:121
Маями- Хюстън 113:104
Ню Орлиънс- Бостън 121:120 след продължения
Минесота- Сакраменто 104:102
Оклахома Сити- Далас 86:109
Сан Антонио- Юта 122:104
Портланд- Голдън Стейт 112:113