Филип Виденов със счупена ръка, аут до края на квалификациите

Кошмарна новина споходи баскетболните национали минути, след успеха снощи над Финландия. Гардът на "трикольорите" Филип Виденов, чийто минути бяха редуцирани през второто полувреме на двубоя срещу фините, завършил с успех за България със 102:90, се оказа, че е със счупена лява ръка след сблъсък с играч на гостуващия тим, научи Sportal.bg. Баскетболист номер 1 на България за 2006 година веднага премина на рентген след срещата, резултатите, от който установиха фрактурата. Фил изкара по-голямата част от втората половина на двубоя на пейката, като бе с превързана ръка, като в минутите, в които бе на терена демонстрира мъжество и характер. Все още не е ясно съответното лечение колко време ще отнеме, но със сигурност Виденов няма да успее да се възстанови за последните два мача от квалификациите срещу Италия и Сърбия. Дотук Виденов е един от състезателите с най-сериозен принос за успехите на "трикольорите" в тазгодишната кампания. Фил прави по 13,2 точки и 4 асистенции средно на мач за първите 6 двубоя от квалификациите.

България има 4 победи и 2 загуби дотук в група А на квалификациите, като на тима на Пини Гершон е необходим още един успех, за да се класира окончателно за Евробаскет 2009 в Полша.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ на мача БЪЛГАРИЯ - Финландия 102:90 може да видите ТУК!!!